aylık burç yorumları

OĞLAK

OĞLAK BURCU 2013

Oğlak burcu 2013 yılında, hareketli tempo ve değişim devam ediyor ancak bu dönemde Akrep burcuna ilerleyen Satürn daha kararlı ve istikrarlı bir tempo içinde olacağınızı anlatmakta. 2010’dan sonra ilişkilerden, evlilik ve ortaklıklardan çok şey öğrendiniz. Yolunda gitmeyen ilişkiler tükendi ve bitti. Ancak bu süreçte kendinizi yenilemeye de başladınız. Şimdi Satürn’ün Akrep burcunda ilerlemesi ile birlikte, 2015’e kadar gelecek hedeflerinizi, beklenti ve ümitlerinizi yenilemeye başlamaktasınız. Yenilenmek sözde kolay olmakla birlikte, kararlılık ve mücadele gerektiren bir konudur. Satürn’ün bu konumu artık varolanla yetinmeyeceğinizi ve yaşamış olduğunuz engellerden ve kısıtlanmalardan dolayı hedeflerinizi, beklentilerinizi yenilemeye, daha sağlam ve size özgü kılmaya başladığınızı açıklamakta. Bu süreçte pek çok deneme, yanılma söz konusu. Gelecek hakkındaki ümitleriniz, bu ümitler çerçevesinde kurduğunuz ilişkiler, arkadaşlıklar sürekli bir değişim ve yenilenme içerisinde. Satürn sizi daha gerçekçi kılarken, bir ölçüde olayların olumsuz yönlerini görmek kolay olabilir ancak bu süreçte, 2015’e kadar göstereceğiniz kararlılık, direnç gibi özellikler size yeni bir bakış açısı kazandıracak. Ayrıca bu dönemde yalnız kendiniz için değil başkaları için de çok şey yapabilir ve sorumluluk alabilirsiniz. Finansal yönetim, grupların yönetimi ve gelecek hedeflerin yenilenmesi yönünde kişisel yeteneklerinizi ve disiplininizi ortaya koyabileceksiniz. Kısaca bu dönemde, özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar için, iş hayatında bir büyüme sürecinden çok kendini yeni ve değişen koşullara ayarlama imkanı sunmakta.

Sevgili oğlaklar, gelişmeyi, ilerlemeyi ve şansı anlatan Jüpiter bu yıl 26 Haziran’da Yengeç burcuna geçerek, hayatınız açısından daha pozitif ve yeni fırsatlar elde edebileceğiniz bir dönem başlatacak. Bu tarihe kadar İkizler burcunda kalan Jüpiter, daha fazla iş, artan iş yükü, iş ortamında eğitsel konular, yabancılarla ilgili uğraşlar getirmekte. Ancak Jüpiter’in bu konumu rahatlatıcı olmaktan çok daha fazla meşgul edici olmakta. Bu durum en azından iş arayanlar açısından olumlu sayılabilir. Özellikle yükselen burcu Oğlak olanlar için yılın en önemli ve yararlı geçişi Jüpiter’in 26 Haziran’da Yengeç burcuna geçişi olacak. Yılın ikinci yarısında ailevi konular, evlilikler ve genel olarak işte ortaklıklar daha bereketli ve keyifli bir sürece girecek. Bu transiti ile Jüpiter size yeni insanlarla, yabancılarla işbirliği yaparak gelişme imkanı getirirken, mizaç olarak da pozitif olmanıza, destek görmenize yardımcı olacak. Bu nedenle yılın ikinci yarısının fırsatları değerlendirmek açısından daha verimli geçeceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Pluton’un burcunuza ilerlemesi ile birlikte, kişisel planda ve kariyer, iş konularında güçlü, derin, dönüştürücü bir değişim başladı. Bu süreçte kendinize güvenmeyi öğrenmekte ve kişiliğinizin bastırmış olduğunuz yönlerini açığa çıkarmakta, güç talep etmektesiniz. Pluton baskı ile gelen değişimi anlatır. Bir yandan eski beni öldürmekte bir yandan da yeni bir ben yaratma sürecinde ilerlemektesiniz. Pluton etkisi altında sonuna kadar gitmek, güçlü olmak yönünde pek çok şeyi göz önüne alıyorsunuz. Ancak kuşkusuz bu süreçte güç savaşı ve üzerinize ezici biçimde gelen kişiler ve kurumlar dahi olmuş olabilir. 2013 yılında, özellikle 31 Aralık- 2 Ocak doğumlu Oğlak’lar Pluton’un bu baskıyla gelen mücadelesini ve kişisel güçlerini test eden yönlerine daha fazla hissedecekler. Ölüm ve yeniden doğum teması yıl boyunca hayatınızda önemli bir konu olarak devam edebilir.

Oğlak burcu 2013 yılında sizi yakından ilgilendiren bir diğer transit ise Uranüs’ün 2010 yılından bu yana Koç burcunda ilerliyor olması. 2010 yılından bu yana ortaya çıkan ani değişiklikler eski koşulların yıkıldığını ve hayatınızın baştan sona değişimden, yenilenmeden geçtiğini gösteriyor. Uranüs aniden yıkarak yenileyen, özgür kılan, kişiyi yenileyen ve kurallarla arasını bozan bir gezegendir. 2010 yılından bu yana siz de eski kurallardan hızlı bir şekilde uzaklaştınız ve isteseniz de istemeseniz de yenilenmeye ayak uydurdunuz. Uranüs’ün getirdiği bu sürprizler önümüzdeki yıllarda da devam etmekte. Bu yıl özellikle 26 Aralık – 3 Ocak doğumlu olan Oğlak’lar keskin bir Uranüs transiti altında kalıyorlar. Bu transitte beklenmeyen olaylar karşısında daha esnek olmayı öğrenmek durumundasınız. Bu transit aynı zamanda Pluton’un getirdiği baskılarla da birleştiği için, hayatınızda çok hızlı ve alt üst edici bir değişim süreci yaşanmakta. Pek çok konuda değişime ve yenilenmeye doğru gidiyorsunuz. Kişiliğiniz, yapmak istedikleriniz, ilişkileriniz, ev hayatınız, kısaca sizi siz yapan her alanda radikal değişiklikler gündeme geliyor. Bu etkileri yılın ikinci yarısında Jüpiter transiti ile birlikte, en azından daha yararlı yönde kullanabilirsiniz.

Oğlak burcunu, etkileyen bir diğer transit ise Neptün’ün Balık burcunda kurduğu yumuşak açı. Bu açı altında pek çok Oğlak, kendilerini yakın çevrelerine karşı daha duyarlı, ruhsal ve verici yönde bulabilirler. Neptün gevşeten, katılıkları yumuşatan, bizi rahatlarak kabullenme getiren bir güçtür. Bu olumlu açısı altında özellikle 23-27 Aralık doğumlu olan Oğlak’lar kendilerini spritüel alanda, içerisinde esin olan yaratıcı konularda, sanatta ve evrensel konular içerisinde daha fazla bulabilirler. Neptün şartlar ne olursa olsun hayal edebilmemizi ve gerektiğinde fedakarlıkta bulunabileceğimizi anlatıyor.

2013 OĞLAK BURCU İŞ, PARA VE KARİYER

Oğlak burcunda ilerleyen Plüton 2013 yılında da getirdiği baskılarla Oğlak ve Yükselen Oğlak’ları yoğun ve dönüştürücü bir sürecin içinde sürüklemeye devam ediyor. Plüton sahip olduğunuz gücü, yetenekleri ve dayanıklılığınızı değişik şekillerde test ediyor. Çevresel koşullarınızın yarattığı baskı huzur ortamınızı bozarak eski alışkanlıklarınızdan vazgeçmeniz ve yeni bir kimlikle yeniden doğmanız için sizi zorluyor olabilir. Bu yıl 29 – 30 – 31 Aralık ve 1 Ocak doğumlu Oğlaklar bu dönüştürücü etkiyi daha fazla hissedecekler. Belirli konularda neredeyse takıntı düzeyine varan ısrarcı davranışlarınız bu süreçte zorlanmanıza sebep olabilir.

Geçen iki yıl boyunca Satürn gezegeni etkisiyle kariyer ve mesleki konularda daha fazla sorumluluklar üstlenmiş, fazla çalışmak zorunda kalmış olabilirsiniz. Akrep burcuna geçen Satürn artık sizin geleceğe yönelik hedeflerinizi daha gerçekçi bir zemin üstüne oturtmanızı istiyor. İş hayatınızla ilgili alanda son yıllarda yaptığınız çalışmaları ciddi ve sorumlu bir şekilde içinde bulunduğunuz sosyal ortamlara aktarmalısınız. Organizasyonel alanda sınırlarınızı yeniden belirlemeniz gerekiyor.
Fırsatları, kendini geliştirmeyi temsil eden Şans gezegeni Jüpiter’in Haziran 2013’e kadar size çalışma hayatınız ve iş ortamınızla ilgili alanda güzel fırsatlar getirebilir. Hizmet verdiğiniz veya aldığınız konularda her zamankinden daha iyi imkânlar içinde olabilirsiniz.

Oğlak burcu yılın ikinci yarısında Jüpiter karşıt burcunuz olan Yengeç’e geçtiğinde karşınıza gelen kişiler size destek verebilirler. Eğer önünüze çıkacak olan olanakları doğru şekilde değerlendirebilirseniz; yılın ikinci yarısında iyi bir ortaklık içine girebilirsiniz.
Bunlara ilaveten Koç burcunda ilerlemekte olan Uranüs sizin ev, aile ve yerleşim yerine ait konularda istediğiniz güven ortamına sahip olmanızı zorlaştırıyor. Artan bir huzursuzluk, özgürlük ve başkaldırı arzusu özellikle 30 Aralık – 3 Ocak arasında doğmuş olan Oğlak’ları bu yıl daha fazla etkileyecektir. Uranüs’ün bu etkisiyle bireyselleşme ihtiyacı içine girebilirsiniz.
Gökyüzünde Uranüs ve Plüton arasında gerçekleşecek olan sert etkileşimler 21 Mayıs haftasında 1-2 Ocak doğumlu Oğlak’ları; 1 Kasım haftasında da 30 – 31 Aralık doğumlu Oğlak’ları daha yoğun etkileyebilir.

Enerji ve mücadele gezegeni Mars 15 Ekim – 7 Aralık arasında uluslararası konularda, yurtdışı ve yabancılarla ilgili alanlarda organizasyonel konulara odaklanmanız gerekebilir. Mars size ihtiyacınız olan motivasyonu verecektir.
2 – 26 Şubat arasında maddi konularda Venüs’ün olumlu desteğiyle gelirinizde artış olabilir. 12 Mart – 20 Nisan arasında ailevi konular ile kariyer konuları arasında dengeleri korumak kolay olmayabilir.

9 Mayıs – 3 Haziran tarihleri arasında da Venüs çalışma hayatınızı ve iş ortamınızı olumlu etkileyecek bir transit yapacak. Bu süreçte işyerinde ve çalışma arkadaşlarınızla iletişimleriniz pozitif etkilenecektir.

31 Mayıs – 13 Temmuz arasında Mars etkisiyle tüm enerjiniz çalışma ortamınıza odaklanabilir. 28 Ağustos – 15 Ekim arasında ortak finansal alanda harcamalar çoğalabilir. Masrafları kontrol altında tutmakta zorlanabilirsiniz.
16 Ağustos – 11 Eylül arasında Venüs desteği sayesinde kariyer konularında daha rahat ilişkiler içine girebilirsiniz. 15 Ekim – 7 Aralık arasında yurtdışı bağlantılı konular, yabancı ülkelere seyahatler, hukuki ve akademik çalışmalara daha fazla zaman ayırmanız gerekebilir.

2013 OĞLAK BURCU AŞK, EVLİLİK VE İLİŞKİLER

Burcunuzda ilerlemekte olan Plüton etkisiyle tüm ilişkilerinizde güçlü olma isteğiniz giderek artıyor. Bu dönüştürücü transit sizin çevrenizle ve partnerinizle paylaşımlarınızı da değişime sokuyor. Yaşantınızda karşınıza çıkan her olayı sizi biraz daha test ediyor. Kendinize güven duymak, hayatta yapmak istedikleri şeyi gerçekleştirebilmek için daha fazla motivasyon içine girerken, ilişkilerinizde de daha katı davranışlar geliştiriyor olabilirsiniz. Uranüs’ün aile ve yuvanızla ilgili alanda getirmekte olduğu beklenmedik değişiklikler de sizi zaman zaman şaşırtıyor olabilir.

2013 yılında size kendinizi en iyi hissettirecek transit yılın ikinci yarısında Jüpiter’in Yengeç burcuna geçmesi olacaktır. Karşıt burcunuza geçen şans gezegeni size evlilik, ortaklık ve hayatınıza giren kişilerden gelecek olumlu gelişmelere işaret ediyor. Bu dönemde bekâr iseniz evlenebilir, eğer ciddi bir ilişkiniz yoksa ilerde evlenme kararı alabileceğiniz biriyle tanışabilirsiniz. Heyecan ve tutku yurtdışı kaynaklı biriyle ilgili konulardan da gelebilir. Evli olanlar için eşleriyle paylaşımları her zamankinden daha fazla mutluluk ve keyif verici olacaktır. Eşinizle daha uyumlu hareket edebilir, yaşamdan daha fazla zevk alabilirsiniz.
Ayrıca Satürn’ün Akrep burcundaki transiti etkisiyle sosyal ortamlarda ve arkadaş çevrenizde daha ciddi bağlantılar içinde olma isteğiyle hareket edebilirsiniz Dostluklarınız bir çeşit testten geçebilir. 2 yıllık bir süreçte sağlam ve kalıcı olan ilişkileriniz daha güçlenirken, zayıf ve çıkar içeren ilişkiler ise bitme noktasına gelebilir.

Venüs’ün burcunuzla uyumlu olduğu dönemlerde aşkta daha mutlu, keyifli ve huzurlu olabilirsiniz. 9 Ocak – 2 Şubat arasında Venüs burcunuzdan geçerken kendi keyiflerinize daha fazla zaman ayırabilirsiniz.
26 Şubat – 22 Mart arasında yakın çevrenizle güzel paylaşımlar içinde olabilir, kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. 15 Nisan – 9 Mayıs arasında aşk hayatınızda Venüs transiti etkisiyle mutluluk verici gelişmeler olabilir.
3 – 27 Haziran arasında evlilik ve kalıcı ilişkileriniz yine pozitif yönde ilerleyecektir. 22 Temmuz – 16 Ağustos arasında yurtdışı seyahatleri, ufuklarınızı genişletecek konulara yönelmek ve yabancılarla ilgili konular için güzel bir zaman dilimi olabilir.
5 Kasım sonrasında Venüs burcunuza geçiyor. Genel olarak Oğlak ve yükselen Oğlak’lar için bu transit güzel etkiler getirecektir. Ancak 21 Aralık sonrasında Venüs’ün burcunuzda geri hareketine başlayacak olması kişisel ve çevresel ilişkilerinizde biraz uğraştırıcı olabilir.

2013 OĞLAK BURCU SAĞLIK

2013 yılında da Plüton’un zorlayıcı transiti nedeniyle Oğlak ve yükselen Oğlak’ların sağlıklarına özen göstermeleri gerekiyor. Özellikle 29 -30 Aralık ve 1 Ocak doğumlu Oğlak’lar kendilerine çok iyi bakmalılar. Plüton’un baskısı kişiyi hem fiziksel hem de psikolojik olarak depresifleştirebilir. Bu nedenle kendinizi rahatlatacak ve gevşemenize yardımcı olacak aktivitelere yönelmelisiniz. Gerginlikleri ve sıkıntıları içinizde biriktirmemelisiniz.

2013 yılı içinde Uranüs’ün ve Satürn’ün de burcunuzla sert açılar içinde olduğunu göz önüne alırsak özellikle 21 Mayıs ve 1 Kasım haftalarında sizi zorlayacak işlerden, olaylardan uzak durmayı tercih etmeniz daha iyi olacaktır.
Jüpiter yılın ilk yarısında sağlık konularında koruyucu etki getirecektir. Doktor kontrollerinizi daha rahat koşullarla yaptırabilir, sağlık alanında daha güzel hizmet alabilirsiniz. Jüpiter’in büyüten ve genişleten etkisi olduğunu göz önüne alarak, beslenme konularında abartıya kaçmamalısınız.

31 Mayıs – 13 Temmuz arasında iş hayatınız ve günlük uğraşlarınız sizi fazlasıyla meşgul edip, yorabilir. Kendinizi fazla yıpratmamalı, dinlenmeye de vakit ayırmalısınız. 13 Temmuz – 28 ağustos arasında ise Mars karşıt burcunuzdan geçerken fiziksel olarak gerginlikten uzak durmaya çalışabilirsiniz.

Bu Ay Burcunuzu Neler Bekliyor?

Aylık Burç Yorumları Koç Burcu Aylık Yorumu Boğa Burcu Aylık Yorum Boğa Burcu Aylık Yorumu ikizler Burcu Aylık Yorumu Yengeç Burcu Aylık Yorum Aslan Burcu Aylık Yorumu Başak Burcu Aylık Yorum Terazi Burcu Aylık Yorum Akrep Burcu Aylık Yorum Yay Burcu Aylık Yorumu Oğlak Burcu Aylık Yorum Kova Burcu Aylık Yorumu Balık Burcu Aylık Yorumu hepsi aylıkburcyorumlari.com 'da.

2016 Burç Yorumları

En Popüler

  • None found